Dostępność
Oddziały Terenowe
youTube
FB
Twitter

Stan krwi na dzień: 19.06.2019

Krew RhD (+) plus

A RhD plus wysoki stan B RhD plus wysoki stan AB RhD plus wysoki stan 0 RhD plus niski stan

Krew RhD (-) minus

A RhD minus niski stan B RhD minus wysoki stan AB RhD minus wysoki stan

Potrzebna grupa krwi O Rh-
Zapraszamy na akcje krwiodawstwa do Milicza - 21.06.2019 r.
Festiwal 4 Żywiołów w Domaniowie - 23.06.2019 r.Przed nami kolejna, 9. już edycja Festiwalu 4 Żywiołów. RCKiK we Wrocławiu (TO w Lubinie), we współpracy z Centrum Kultury i Czytelnictwa Gminy Domaniów, zaprasza do uczestnictwa w akcji krwiodawstwa, która odbędzie się dnia 23.06.2019 r. na terenie Szkoły Podstawowej im. JP II w Domaniowie przy ul. Sportowej 6. Godziny rejestracji dawców: 13.00-16.30.

Serdecznie zapraszamy!

 

 


OgłoszenieRegionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. prof. dr hab. Tadeusza Dorobisza we Wrocławiu informuje, że w związku z budową nowej chłodni podjęta została decyzja o sprzedaży systemu KLS 2400/40. W związku z powyższym wszystkich zainteresowanych w/w systemem prosimy o przesłanie pisemnego potwierdzenia do dnia 16.11.2018r. na adres:
Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa
ul. Czerwonego Krzyża 5/9,
50-345 Wrocław.
KLS 2400/40 jest komputerowo sterowanym systemem składowania opracowanym przez niemiecką firmę MABAG (http://mabag.biz/), umożliwiającym składowanie materiałów biologicznych przy oszczędnym zapotrzebowaniu miejsca oraz środków chłodzących.
Jako czynnik chłodzący zastosowano płynny azot, przy czym przejście ciepła następuje poprzez hermetycznie szczelny wymiennik ciepła. W ten sposób składowany materiał nie styka się z czynnikiem chłodzącym i chłodzony jest wyłącznie atmosferyczne.
Regulacja temperatury następuje na zasadzie sterowania procesowego przy czym temperatury podlegają stałemu nadzorowi i zostają protokołowane. Temperatura składowania wynosi -40°C.
W centrum używano urządzeń do składowania krwi oraz produktów krwi w przewidzianych do tego celu woreczkach w połączeniu z dopasowanymi pojemnikami o wymiarach 13 cm x 23 cm (szer x dł).

więcej »

Ogłoszenie. Nr sprawy: SEK.221.1.2018Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu poszukuje do wynajęcia lokalu z przeznaczeniem na archiwum zakładowe.
Lokal wstępnie powinien spełniać następujące warunki:

więcej »


Program polityki zdrowotnej "Zapewnienie samowystarczalności Rzeczypospolitej Polskiej w krew i jej składniki na lata 2015-2020" finansowany przez ministra zdrowia.